Lietuvos stipriausi ugniagesiai iškovojo pasaulio vicečempionų titulą

iskovojoLietuvos stipriausiųjų ugniagesių gelbėtojų rinktinė grįžo iš JAV, Solt Leik Sityje vykusio Stipriausiojo ugniagesio gelbėtojo pasaulio čempionato. Po 6 dienų prakaito liejimo varžybų trasoje ir nesuskaičiuojamų dienų, praleistų treniruotėse, jie sugrįžta iškovoję garbingą pasaulio vicečempionų vardą.

„Didžiuojamės mūsų ugniagesių gelbėtojų pasiekimais. Tokia fizinė parengtis reikalauja ypatingo pasiruošimo, o tai parodo aukštą profesionalumą lygį. Jūs garsinate Lietuvos vardą visame pasaulyje“,  – vicečempionus pasveikino vidaus reikalų ministrės Agnė Bilotaitė.

Prestižinėje šio ugniagesių sporto rungtyje - komandinėje estafetėje mūsų rinktinės nariai Andrius Ašmontas, Karolis Gražinis, Rokas Lindenis, Gintautas Samauskis ir Romualdas Vilimas iškovojo antrąją vietą. Individualiuose startuose, susumavus tris geriausius rinktinės narių rezultatus, lietuviai taip pat buvo antri „Departments team“ kategorijoje.

Pirmą kartą Lietuvai pasaulio čempionate atstovavusi Regina Bartkutė moterų kategorijoje per 40 metų taip pat buvo antroji! Karininkų kategorijoje (angl. Chief Officer) Andrius Ašmontas užėmė trečiąją vietą.

Mišrių dvejetų per 40 metų (Tandem COED over 40) kategorijoje Regina Bartkutė kartu su Martin Erbe iš Vokietijos iškovojo dar vieną sidabro medalį, o moterų dvejetų per 40 metų kategorijoje (angl. Female Tandem over 40) kartu su Hilde Skreting iš Norvegijos ji užėmė trečiąją vietą!

Į prestižinį Lion'S Den klubą pateko ir nauji rinktinės nariai Rokas Lindenis, Romualdas Vilimas ir Regina Bartkutė.

Tai 4-asis kartas, kai Lietuvos stipriausiųjų ugniagesių rinktinė dalyvauja kasmetiniame Stipriausiojo ugniagesio varžybų čempionate (angl. Firefighter Challenge) Jungtinėse Amerikos Valstijose. Šios varžybos įprastai vainikuoja visą stipriausiųjų ugniagesių gelbėtojų sporto sezoną, kuris Lietuvos ugniagesių bendruomenei buvo ypač dosnus.