Kaune paaiškėjo orientavimosi sporto kalnų dviračiais Pasaulio taurės nugalėtojai

Kaune baigėsi tris dienas trukęs orientavimosi sporto kalnų dviračiais Pasaulio taurės finalinis etapas. Paskutiniąją dieną Lampėdžiuose vyko sprinto varžybos.

Vyrų grupėje nugalėjo čekas Kryštof Bogar, 7,5 kilometro su 37 punktais trasą įveikęs per 25 min. 55 sek. Antrąją vietą iškovojo estas Lauri Malsroos, atsilikęs 1 min. 5 sek., o trečiąją – rusas Grigory Medvedev, pralaimėjęs 1 min. 8 sek.

Aukščiausią vietą iš lietuvių užėmė Regimantas Kavaliauskas, finišavęs 13 vietoje (+3:25). Jonas Maišelis užėmė 17-ą (+3:45), Šarūnas Dmukauskas – 18-ą (+3:47), Nojus Kalvaitis – 26-ą (+4:40), Petras Andrašiūnas – 39 vietą (+6:28). Donatas Mickus trasoje virto, pradūrė padangą ir trasos nebaigė.

Šarūnas Dmukauskas: „Nors užimta vieta to neatspindi, bet šiandieniniu savo pasirodymu sprinte esu patenkintas, ir, sakyčiau, kad jis buvo geriausiai iš visų trijų startų Kaune. Žinoma nepavyko išvengti kelių klaidelių. Reiktų dar peržiūrėti GPS duomenis, galbūt rasiu dar keletą neoptimalių variantų. Šeštadienį vidutinės trasos varžybos vyko mano „namų“ miške – Panemunės šile. Įsivaizdavau, kad žinau mišką, rinkausi žinomus variantus, bet iš tiesų jie nebuvo optimalūs. Važiavau kartais iš atminties, saugiai jaučiausi tarp gausybės keliukų, bet iš tiesų pasirinkti variantai nebuvo patys geriausi. 10 vieta nėra blogai, bet tikėjausi daugiau. Dabar belieka daugiau treniruotis, dirbti daugiau su žemėlapiu. Esame pakankamai stiprūs fiziškai. Tiek aš, tiek Jonas Maišelis ir Regimantas Kavaliauskas galime konkuruoti greičiu su stipriausiais sportininkais. Bet nusileidžiame varžovams orientavimosi greičiu. Prieš kitų metų Pasaulio čempionatą Vilniuje reiks dirbti daugiau su žemėlapiu, daryti daugiau bendrų treniruočių. Kitam sezonui stengsimės pasiruošti kiek įmanoma geriau.“

Vyrų grupėje startavo 65 dalyviai.

Moterų grupėje nugalėjo čekė Martina Tichovska, trasą įveikusi per 28 min. 22 sek. Antrąją vietą užėmė sezono lyderė britė Emily Benham, atsilikusi 28 sek., o trečiąją – suomė Ingrid Stengard, pralaimėjusi 58 sek.

Gabrielė Andrašiūnienė užėmė 17-ą (+3:29), Karolina Mickevičiūtė Mickevičiūtė – 22-ą (+4:22), Asta Šimkonienė – 24-ą (+4:58), Algirda Zaliauskaitė – 28-ą (+6:08), Vaida Reinartaitė – 37-ą (+9:50), o Eglė Rubaževičiūtė – 38 vietą (+9:57).

Moterų grupėje startavo 46 dalyvės, turėjusios įveikti 6,7 kilometro su 31 kontrolinių punktų trasą.

Pasibaigus sprinto varžyboms paaiškėjo ir Pasaulio taurės nugalėtojai 2016 metų bendrojoje įskaitoje.

Moterų grupėje taurė įteikta britei Emily Benham, kuri visą sezoną skynė pergalę po pergalės ir praktiškai nepaliko jokių vilčių varžovėms. Antroji vieta atiteko prancūzei Gaelle Barlet, o trečioji – čekei Martinai Tichovskai.

Algirda Zaliauskaitė bendrojoje Pasaulio taurės įskaitoje užėmė 17 vietą.

Vyrų grupėje taurė įteikta rusui Antonui Foliforovui, kuris jau anksčiau užsitikrino nugalėtojo titulą. Traumą patyręs rusas varžybose Kaune nestartavo, bet tai nesutrukdė išlaikyti pirmosios vietos.

Dėl antrosios ir trečiosios vietos Kaune virė atkakli kova. Puikus esto Laurio Malsroos pasirodymas visas tris varžybų dienas leido jam išstumti čeką Vojtech Ludvik iš antrosios pozicijos. Trečiąją vietą iškovojo čekas Kryštof Bogar, iš trečiosios vietos išstūmęs prancūzą Cedric Beill.

Aukščiausią vietą iš lietuvių bendrojoje įskaitoje užėmė Jonas Maišelis, kuris liko 14-as.

Kartu su Pasaulio taurės varžybomis Kaune vyko ir Pasaulio veteranų čempionatas. Puikiai čempionate sekėsi vilnietei Rūtai Stanevičienei, kuri šešiasdešimtmečių grupėje iškovojo du aukso medalius. Rūta nepaliko vilčių varžovėms vidutinės trasos ir sprinto varžybose.

Stipriausi Lietuvos orientacininkai dar startuos Lietuvos taurės varžybose, kurios spalio 15-16 d. vyks Prienuose, o po pertraukos pradės ruoštis kitų metų sezonui.

Svarbiausias kitų metų startas – rugpjūčio 19-27 dienomis vyksiantis Pasaulio čempionatas Vilniuje. Vilniečiai turės progą iš arti susipažinti su šia sporto šaka: sprinto varžybos vyks Vilniaus senamiestyje, o kitos trasos – Verkių-Žaliųjų ežerų, Sapiegynės-Antakalnio, Karoliniškių miškų masyvuose.