Parama dėkojame
Prokuratūra: nustatyti režisieriaus M. Kvedaravičiaus nužudymu Ukrainoje įtariami asmenys

nustatytiNustatyti lietuvių režisieriaus Manto Kvedaravičiaus nužudymu Ukrainoje įtariami asmenys, ketvirtadienį pranešė Generalinė prokuratūra.

Lietuvoje atliekamo ikiteisminio tyrimo metu įtariamaisiais dėl šio nusikaltimo pripažinti trys nepripažintos Donecko Liaudies Respublikos 1-ojo armijos korpuso 1-osios atskirosios  motorizuotųjų šaulių brigados kariai.

Apie nustatytus įtariamuosius ketvirtadienį Kyjive vykstančio jungtinės tyrimo grupės koordinacinio pasitarimo metu pranešė Lietuvos generalinė prokurorė Nida Grunskienė.

Pasak pranešimo, siekiant pradėti šių asmenų baudžiamąjį persekiojimą už akių šių metų vasarį Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamento prokuroras kreipėsi į teismą, kuris visus tris pripažino įtariamaisiais.

Jie įtariami dėl dalyvavimo Rusijos vykdomos karinės agresijos veiksmuose prieš Ukrainą ir dėl Lietuvos piliečio M. Kvedaravičiaus neteisėto sulaikymo, laisvės atėmimo, įkalinimo bei nužudymo  2022 metų pavasarį.

Šiuo metu Ukrainos generalinei prokuratūrai pateiktas teisinės pagalbos prašymas nustatyti šių įtariamųjų buvimo vietą, įteikti jiems teismo nutartis dėl pripažinimo įtariamaisiais, atlikti jų apklausą ir kitus reikiamus proceso veiksmus.

Būdamas 45-ių M. Kvedaravičius buvo nužudytas 2022 metų pavasarį Ukrainos Mariupolio mieste, į kurį atvyko jam jau esant apsuptyje. Režisierius šiame mieste 2015 metais nufilmavo dokumentinę kino juostą „Mariupolis“, o prieš žūtį fiksavo apsuptame ir karo niokojamame mieste likusius gyventojus ir jų istorijas.

Lietuvos prokuratūra pranešime nurodo buvusi vieną pirmųjų, pradėjusių ikiteisminį tyrimą dėl tarptautinės teisės draudžiamo elgesio su žmonėmis, agresijos, draudžiamų karo atakų ir kitų karo nusikaltimų, vykdomų Ukrainoje.

Lietuvoje pradėtą ikiteisminį tyrimą atlieka bendra tyrimo grupė, kurią sudaro prokurorai, Lietuvos kriminalinės policijos biuro ir teritorinių policijos  komisariatų bei  Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos pareigūnai.

Iki dabar Lietuvos pareigūnai susisiekė su maždaug 5000 iš Ukrainos į Lietuvą atvykusių asmenų, 439 asmenys apklausti minėtame ikiteisminiame tyrime, 125 iš jų pripažinti nukentėjusiaisiais.

Vykdydami ikiteisminį tyrimą, Lietuvos prokurorai ir kiti pareigūnai, ekspertai kelis kartus vyko į Ukrainą, kur kartu su Ukrainos prokurorais bei kitais pareigūnais tiesiogiai dalyvavo ten įvykdytų nusikaltimų vietų apžiūrose, padėjo rinkti įrodymus bei dalyvavo kituose procesiniuose veiksmuose.

BNS nuotrauka

Informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode