Sare roma
Procentai
RETRO

Kuo mobilios pirtys pranašesnės už stacionarias?

mobilipirtisLaisvalaikio leidimas pirtyse yra vienas dažniausių pasirinkimų tiek laisvalaikiu, tiek ir švenčiant šventes didesniame žmonių būryje. Pastebima, kad toks laisvalaikio leidimo būdas vis dažniau skatina lietuvius rinktis ne nuomą, o tiesiog pirties įsigijimą. Mat, dabar jų pasirinkimas yra milžiniškas, o tai liudija ir didžiulė mobilių pirčių pasiūla.

Saugumas ir efektyvumas sodininkystėje: Kaip šiuolaikinės sodo technika keičia situaciją?

sodotechSodininkystė, laikui nepavaldi daugelio mylima veikla, išgyvena revoliuciją, kurios varomoji jėga – šiuolaikinė technologija. Pažangi sodo technika, įskaitant viską nuo akumuliatorinės įrangos iki robotizuotų pjovimo mašinų, pakeitė sodo priežiūros veidą, padarydama ją ne tik efektyvesnę, bet ir saugesnę. Šie pasiekimai padėjo padaryti sodininkystę prieinamesnę ir malonesnę tiek sodo profesionalams, tiek mėgėjams, skatindami dar didesnį įsitraukimą ir naujovių diegimą sodo priežiūroje. Šiandien apie tai pakalbėsime plačiau, tikimės, jog straipnis bus naudingas.

Kaip pasiruošti stogo dengimui?

stogoNesvarbu kur ketinate dengti stogą – sodyboje, nuosavame name, ūkiniame ar kitokios paskirties pastate. Pasiruošimas stogo dengimui yra svarbus etapas, kuris padeda užtikrinti profesionalų stogo dengimo darbų atlikimą. Pasiruošimo procesas apima įvairius darbus – nuo matavimų atlikimo, tinkamų medžiagų pasirinkimo, iki montavimo darbų. Jeigu įdomu sužinoti daugiau, šiame straipsnyje pateiksime keletą pagrindinių patarimų, kaip tinkamai pasiruošti stogo dengimo darbams.

Miškų savininkai turi apžiūrėti savo miškus ir iki pavasarinio atšilimo sutvarkyti pažeistus medžius

pazeistusValstybinė miškų tarnyba kviečia miškų savininkus apžiūrėti savo miškus ir iki pavasarinio atšilimo juose sutvarkyti žievėgraužių, vėjo ar kitų veiksnių pažeistus medžius. Pakenktus medžius su po žieve likusiais žiemoti žievėgraužiais padeda surasti genių lupama ir „kalama“ stiebų žievė.

Nors šią žiemą didelių vėtrų nebuvo, bet dėl stipresnių gūsingų vėjų ir iškritusio gausoko sniego miškuose buvo išverstų, nulaužtų ir nulinkusių medžių. Miškuose žiemojantiems vabzdžiams ši žiema buvo palanki. Nebuvo orų kaitos, sutrikdančios vabzdžių žiemojimo ritmą. Šalto oro periodas buvo pastovus, be staigių besikeičiančių atšilimų ir užšalimų. Žiemojimo metu nebuvo daug atodrėkių su pertekline drėgme, todėl dirvoje žiemojančius vabzdžius mažiau paveikė grybinės ligos, kurios labiau plinta drėgnais ir šiltais periodais.

Paviršių dezinfekcija – populiariausi preparatai

dezinfekcijaRinkoje yra įvairių rūšių priemonių, skirtų paviršiams ir įrankiams dezinfekuoti, taip pat odos dezinfekcijai. Labai svarbu juos sumaniai naudoti, nes tik tada būsite tikri, kad preparatai yra veiksmingi. Vieni preparatai skirti naudoti maisto pramonėje, o kitos dezinfekcijos priemonės rekomenduojamos tokiose vietose kaip medicinos, kirpyklos ir grožio salonai.

Seimas patvirtino galutinai: SND akcizas nuo kovo – 13 eurų už toną

dujubalionaiSuskystintų naftos dujų (SND) akcizas nuo kovo mažės daugiau negu 23 kartus – nuo 304 iki 13 eurų už toną, ketvirtadienį nutarė Seimas. 

Tuo pačiu balsavimu panaikinti apribojimai dėl žymėto dyzelino naudojimo žemdirbiams.

Už tai balsavo 108 Seimo nariai, prieš nebuvo, o susilaikė penki Laisvės frakcijos nariai. 

Visuomeninės elektros kainos riba nuo balandžio mažės 2–3 proc.

elektrosVisuomeninės elektros kainos, kurią moka nepriklausomo tiekėjo nepasirinkę buitiniai vartotojai, viršutinė riba nuo balandžio mažėja 2,1-3,3 proc., pranešė Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT).

Pasak jos, pakoregavus „Ignitis“ šios kainos ribas pirmajam pusmečiui vidutinės įtampos tinkluose ji mažėja 3,3 proc. iki 14,301 cento už kilovatvalandę (kWh), o žemos įtampos tinkluose – 2,1 proc. iki 20,978 cento.

Patvirtinti išmokų už mėsinį galviją, avį ir ožką dydžiai

avysPatvirtinti 2023 metų susietosios pajamų  paramos išmokų už mėsinį galviją, avį ir ožką dydžiai. Išmokos už mėsinius galvijus diferencijuotos pagal mėsinės veislės kraujo laipsnio dalį, mokamas išmokos priedas už produktyvumo tyrimą – už mėsinio galvijo kontrolinį svėrimą.

Kaip nuotekų valymo įrenginiai saugo visuomenės sveikatą ir ekosistemas

nuotekosSudėtingame bendruomenės sveikatos ir aplinkos tvarumo tinkle nuotekų valymo įrenginiai yra nepelnytai pripažinti didvyriai, atliekantys pagrindinį vaidmenį saugant visuomenės sveikatą ir ekosistemų gyvybingumą. Šie įrenginiai, dažnai tyliai veikiantys miesto ir kaimo bendruomenių pakraščiuose, yra labai svarbūs užtikrinant mūsų vandens kelių saugumą, taip užkertant kelią per vandenį plintančioms ligoms ir išsaugant natūralias buveines, nuo kurių priklauso biologinė įvairovė.

 

 

Kaip pasirinkti individualų nuotekų tvarkymo įrenginį?

nuotekuAplinkos ministerija gauna gyventojų klausimų, kokius individualius nuotekų tvarkymo įrenginius reikėtų rinktis nuo š. m. sausio 1 d. pradėjus veikti Nuotekų tvarkymo informacinei sistemai (NTIS). Informuojame, kad jokių naujų reikalavimų šiems įrenginiams nėra.

Prasideda 2024 metų medžių eurovizija: padėkite Lietuvos atstovui nugalėti

medziuBasanavičynės kaštonas, laimėjęs Lietuvos 2023 metų medžio titulą, pradeda kelionę link Europos 2024 metų medžio titulo. Šį konkursą galima drąsiai vadinti Europos medžių „eurovizija“, todėl vasario 1 dieną prasidedančiame balsavime lietuviai yra raginami aktyviai balsuoti ir palaikyti savo favoritus: vienas žmogus gali atiduoti balsą už du skirtingus medžius.

Nuo vasario 1-osios draudžiama žvejoti lydekas, prasideda vėgėlių žvejyba

lydekasKaip ir kasmet, vasario 1 d. įsigalioja draudimas žvejoti lydekas, jis tęsis iki balandžio 30 d. Taip pat iki balandžio 30 d. draudžiama žvejoti masalui naudojant žuvelę (išskyrus žvejybą Kuršių mariose ir žvejybą žuvies gabalėliu). Tuo tarpu vėgėlių žvejybos draudimas baigiasi – nuo vasario 1 d. (imtinai) jau leidžiama šias žuvis žvejoti.

Taip pat baigiasi nuo gruodžio 15 d. galiojęs draudimas tamsiuoju paros metu žvejoti visas žuvis Nemuno upėje nuo Gėgės upės žiočių iki Jurbarko tilto ir Nevėžio upėje nuo žiočių iki Babtų tilto.

Roletų nauda sveikatai: daugiau nei tik langų apdaila

roletaiSiekdami sveikesnio gyvenimo būdo, dažnai nepastebime paprasčiausių pokyčių, kurie gali turėti didelės reikšmės. Vienas iš tokių nepastebėtų elementų yra kuklūs roletai, kurie paprastai laikomi tik namų dekoro elementu. Tačiau roletai turi keletą sveikatai naudingų savybių, kurias verta ištirti, ypač šiuolaikiniame, greitame gyvenime. Straipsnį padėjo parašyti ekspertai iš Solemlux.lt

Pelkes saugokime kartu

pelkesVasario 2-ąją minint Pasaulinę pelkių dieną, Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba nori atkreipti visuomenės dėmesį į pelkių apsaugą Lietuvoje. Pelkės dar vadinamas planetos inkstais, nes švarina požeminį vandenį, padeda mažinti klimato kaitą. Šių metų Pasaulinės pelkių dienos šūkis yra „Šlapynės ir žmogaus gerovė“.

Kaip atrasti ilgaamžius dušo padus ir bortelius?

dusasJeigu šiuo metu naujai įsirenginėjate vonios kambarį ir nusprendėte, jog savo namuose vietoje vonios norite dušo kabinos, tuomet greičiausiai svarstote apie tinkamo dušo pado ir bortelio pasirinkimą. Nors šiais laikais asortimentas yra platus, tačiau pasirinkti gali būti ne taip ir paprasta. Tačiau jūsų patogumui, šiame straipsnyje aptarsime pagrindinius aspektus, kuriuos verta apsvarstyti renkantis šiuos priedus dušo kabinai.

Kaip įvertinti boilerio elektros sąnaudas?

boilerisŠiandien, stipriai brangstant elektros energijai, elektros sąnaudos tampa vis svarbesniu klausimu. Ypač gyvenantiems dideliame name. Vandens šildymo boileriai yra tie prietaisai, kurie namuose sunaudoja bene daugiausiai elektros energijos. Nors šiuolaikiniai vandens šildytuvai yra gana ekonomiški, visgi, elektros jie sunaudoja išties nemažai. Viskas priklauso nuo to, kokio dydžio ir galingumo boileris jums reikalingas. Taigi, ką reikia žinoti apie boilerių elektros sąnaudas?

Kokius stalus rinktis pokyliams, o kokius – konferencijoms?

stalaiDidesnio kiekio stalų prireikia ne tik tada, kai savo namų aplinkoje ketinate surengti asmeninio pobūdžio šventę – vestuves, krikštynas, vardynas ar jubiliejinės sukakties paminėjimą. Jie yra būtini ir tada, kai organizuojate didelės apimties konferenciją, į kurią pasikviečiate didelį būrį verslo partnerių. Be jų neišsiverčiama ir visuomeninėse bendruomenių šventėse ir kituose renginiuose.

Kaip rekuperacinės sistemos prisideda prie ekologijos?

rekuperacinesRekuperacinė sistema, dar vadinama rekuperacine vėdinimo sistema arba tiesiog rekuperatoriumi – tai esminę funkciją vėdinimo sistemoje atliekantis įrenginys. Jis paima šilumą iš patalpų ir perduoda ją įeinančiam orui, sumažindamas energijos sąnaudas ir užtikrindamas gryno oro cirkuliaciją namuose. Rekuperacinė sistema yra svarbi investicija namų savininkams, vertinantiems savo komfortą ir gerovę. Tai ypač naudinga vietovėse, kuriose yra ekstremalių oro sąlygų, kur šildymo ir vėsinimo išlaidos gali būti didelės. Tačiau norint išvengti oro taršos ir palaikyti optimalų veikimą, būtina reguliariai prižiūrėti ir valyti.

Kaip suteikti namams jaukumo su apšvietimu?

namamsApšvietimas atlieka svarbų vaidmenį kuriant namų atmosferą. Be to, teisingas šviesos šaltinių išdėstymas turi įtakos atskirų patalpų funkcionalumui. Daugelį įdomių šviestuvų galite rasti internetu, pavyzdžiui, lempa.lt. Tačiau, į ką atkreipti dėmesį juos derinant savo interjere?

Kokie signalizacijų gamintojai yra patikimiausi?

signalizacijosVertinant signalizacijos gamintojus, būtina atsižvelgti į jų reputaciją ir patirtį. Įmonė, kuri pramonėje dirba ilgą laiką ir turi tvirtą reputaciją, teikianti kokybiškus produktus ir paslaugas, greičiausiai bus patikima. Svarbu ištirti įmonės istoriją, įskaitant visas praeities teisines problemas ar atšaukimus, siekiant užtikrinti, kad jie būtų patikimi. Be to, verta pagalvoti, ar įmonė yra gavusi kokių nors apdovanojimų ar pagyrimų už savo produktus ar paslaugas, nes tai gali būti geras jų patikimumo rodiklis.

K. Navickas: pateikėme pasiūlymą grąžinti kuro lengvatą žemdirbiams, sumažinti SND akcizą

navickasLietuvos žemdirbiams antradienį tęsiant sausio pradžioje pradėtą protesto akciją, žemės ūkio ministras Kęstutis Navickas sako, kad jau yra pateikti pasiūlymai grąžinti dyzelino lengvatą žemdirbių automobiliams, taip pat iki 41 euro sumažinti suskystintų naftos dujų (SND) akcizą.

Išleidžiamas monetų rinkinys, skirtas Dainų šventės 100-mečiui

lietuvosbankasLietuvos bankas (LB) išleidžia monetų rinkinį, skirtą šiemet minimam Dainų šventės 100-mečiui, pranešė LB.

Rinkinio autorius Darius Krasauskas sako, kad Dainų šventės – vienas svarbiausių Lietuvos kultūros reiškinių.

„Jei rinktume Lietuvos kultūros reiškinius, apie kuriuos bent ausies krašteliu yra girdėję visi šalies gyventojai, pirmoje vietoje neabejotinai atsidurtų Dainų šventės. Dainų švenčių organizavimo tradicija leido Lietuvai kartu su Estija ir Latvija patekti į UNESCO (Jungtinių Tautų švietimo, mokslo ir kultūros organizacija – BNS) Reprezentatyvųjį žmonijos nematerialaus kultūros paveldo sąrašą“, – pranešime sakė D. Krasauskas.

Protestuojantys žemdirbiai siekia jų problemų sprendimo aukščiausiu lygiu

rapsuLietuvos žemdirbiams pirmadienį pradėjus protestus, jų atstovai norėtų, kad ūkininkų problemos būtų sprendžiamos aukščiausiu lygiu, sako Lietuvos žemės ūkio rūmų vicepirmininkas Vytautas Buivydas. 

„Bendradarbiaujam ir su Prezidentūra ir artimiausiu metu derinam susitikimą, ir, matyt, pavyks suderinti, kad tie klausimai būtų sprendžiami aukščiausiais lygmenimis“, – pirmadienį spaudos konferencijoje sakė V. Buivydas. 

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode